Przejdź do treści

Konkurs Waffle Engineer 4!

Kolejna edycja klasycznego i dobrze znanego konkursu budowania wieży za pomocą wafli oraz czekolady, który ma na celu obudzenie w Was drzemiącego inżyniera. Dzięki Waszym innowacyjnym pomysłom na miarę prawdziwych konstruktorów, będziecie w stanie zaprojektować oraz wybudować prawdziwego giganta waflowego. Trzeba będzie w nim połączyć styl, wytrzymałość i uzyskać przy tym jak najwyższą wysokość wieży.

Na czym to właściwie polega?

Uczestnictwo

W konkursie budowania wieży mogą wziąć udział jedynie studenci oraz kadra akademicka Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr.

Drużyny

Zbierz trzy osobową drużynę, zarejestrujcie się, włączcie kreatywne myślenie i zrealizujcie swoją koncepcję bezpośrednio podczas trwania Wydarzenia!

Zasady

Konkurs wygrywa drużyna, która przy pomocy otrzymanych materiałów wzniesie jak najwyższą konstrukcje potrafiącą utrzymać zadane obciążenie.

Kryteria oceny:

Waffel Engineer 3 - 12.06.2023r.

Warunkiem zwycięstwa w konkursie jest wybudowanie jak najwyższej wieży z otrzymanych 10 wafli oraz 200g czekolady, która będzie na tyle stabilna by utrzymać przez określoną ilość czasu zadane obciążenie. Podczas trwania wydarzenia odbędzie się również konkurencja poboczna, która ma za zadanie wyłonienie najbardziej estetycznej oraz kreatywnej w sposobie realizacji jej wznoszenia i projektowania wieży.

Podstawowym kryterium oceny prac konkursowych będzie ich wytrzymałość na obciążenie. Jeśli wieża zawali się pod obciążeniem, praca nie podlega ocenie. Wysokość wież jest mierzona przez sędziów od ich podstawy do poziomu platformy, do której jest przyłożone obciążenie.

 

Tak bawiliśmy się ostatnim razem:

Uczestnicy o Waffle Engineer:

"Waffle Engineer 2 było kamieniem milowym w kontekście tworzenia wydarzeń dla społeczności wydziału po okresie zdalnej nauki. To podczas tego wydarzenia rozwinęliśmy się najbardziej."
Mikołaj
Koordynator
"Wydarzenie było bardzo dobrze zorganizowane, potrzebne rzeczy oraz informacje do wybudowania wieży były dostarczane w ekspresowym tempie. Obsługa techniczna działała sprawnie i szybko, wielkim plusem była możliwość zjedzenia swojej konstrukcji po konkursie."
Julia i Klaudia
Uczestniczki
"Konkurs budowania wieży za pomocą wafli i czekolady był świetną inicjatywą pozwalającą oderwać się od codzienności związanej ze studiowaniem. Przy okazji dawał możliwość rozwoju swoich umiejętności z zakresu modelowania prostych konstrukcji pod kątem wytrzymałościowym. Świetne nagrody oraz atmosfera.
Janek
Uczestnik

Nie czekaj, zarejestruj się już dziś: